Nechci tady být

Příběhy z praxe

Monika, chtěla řešit svůj pocit, že tady na světě nechce být. Od dětství trpěla depresemi, někdy měla horší, někdy lepší období. Často myslela na sebevraždu a i když se jí dařilo v práci a ve vztahu, stejně měla stále pocit, že tady nechce být a že by svět o nikoho důležitého nepřišel.

V terapii se ukázalo, že tento program pochází z prenatálního života. Velmi raného, pár týdnů u maminky v bříšku.

Maminka totiž nevěděla, že je těhotná. Někdy se to tak stane, že uhnízďování oplodněného vajíčka vyjde na dobu menstruace a projeví se slabším krvácením. A tak to bylo u maminky Moniky.
Monika se cítila podvedená, nevěděla, co tady dělá, když jí nikdo nevítá a ještě jí tam posílá sajrajty z cigaret. Snažila se projevit, jak jen mohla, aby se o ní maminka dověděla, ale nic. A tak si řekla, že tady v tom prostředí nechce být. že tohle nečekala a že chce zpět. 
Monika od terapie žije radostnější život s běžnými starostmi. Ale pocity, že tady nechce být a nebo depresivní stavy, se už nevrátily. 

Tenhle program se nám povedlo přepsat. Protože Monika zjistila, že její maminka na ní toužebně čeká již několik let, ale že už je starší a že jí každý říká, že už to asi nevyjde. Jakmile se maminka dozvěděla, že je těhotná, okamžitě přestala kouřit a na Moniku se každičký den těšila.

Zajímavostí je, že Monika nevěděla, že by její mamka kdy kouřila. Po terapii se jí zeptala a ona odpověděla, že ano, že kouřila, ale jakmile se dozvěděla, že je těhotná, přestala.