A zase do školy

Osobní rozvoj, Tipy pro vás

První školní den. 

Velká událost.

Pro děti i rodiče.

Každý určitě chce, aby to děti zvládly co nejlíp. Proto sem dávám tyto posbírané tipy.

Bublina. Kolem těla rukama vytvoříte bublinu a do ní dáte hodně pusinek. Děti si pak jen během dne vzpomenou, že ty pusinky mají u sebe. Můžete vkládat i srdíčka nebo cokoliv, na čem se s dětmi dohodnete.

Fotka. Společná nebo jen rodiče. Ideálně v penále, kde jí má školák stále na očích. Ve školce to také jde, ale záleží na míře empatie a pochopení paní učitelky.

Část těla. Společně určíte část těla, kam si uložíte toho druhého. Ano, nejčastěji to bývá srdce. Pak stačí přiložit ruku na onu část (srdce) a už jsme ve spojení.

Náramek nebo nějaký předmět. Dát ho se záměrem, že je to opět propojení pro vás dva. Ve školce to mohl být třeba polštářek (šperky někdy školka nedovoluje), na kterém dítě sedí nebo plyšák, s kterým spí. (Otázka je, jak teď v době covidu s vlastními věcmi ve školce).

Srdíčka v dlani. Do dlaně dítěte i rodiče se nakreslí srdíčko (buď doopravdy nebo jen prstem) a cestou do školky/školy se srdíčka držením za ruce nabíjí. Když je potom potřeba, dítě si ze srdíčka vezme podporu.