Stěžování — ztěžování?

Osobní rozvoj, Zamyšlení

Pokud si stěžujeme, udržujeme se ve stresu a ten pro naše zdraví není vůbec prospěšný. Proto tolik lidí přijímá výzvu nestěžování si. Nechtějí si svůj život ztěžovat a chtějí udělat něco pro sebe a své zdraví. Jednoduše se chtějí cítit líp. Možná, že je složité najít hranici mezi stěžováním si a zadržováním pocitů v sobě. Ani to není pro naše zdraví dobré. 

Osobně to vidím tak, že na drobnosti v každodenním životě je opravdu fajn si nestěžovat a prostě je přijmout: ujel mi autobus, stojím v koloně, bylo zrušené představení, na které jsem se těšila. Na druhou stranu pokud řešíme nějaký velký či závažnější problém, pak je dobré si o něm popovídat a nedržet ho v sobě.

Pokud se nám během dne povede sledovat naše myšlenky, uvědomovat si sílu slov a úhel pohledu, je to skvělý kus práce a pochvalme se za každou situaci, na níž jsme si nepostěžovali. Zkusme si pak také všimnout, o kolik víc dobré nálady či radosti máme. Cesta i v tomto případě může být cíl — krůček po krůčku se cítit lépe a lépe.